Bu mektup, Mensur-i Arab’a yazılmıştır. Kalbin selameti bildirilmektedir:

Allahü teâlâ sizi, Muhammed aleyhisselâmın İslamiyeti yolunda bulundursun! Bütün kuvvetinizle, Allahü teâlânın rızasına kavuşmak için, çalışmanızı nasip eylesin! Bize ve size “kaddesallahü teâlâ esrârehümel’aziz” lazım olan şey, kalbi, Allahtan başka şeylere düşkün olmaktan kurtarmaktır. Kalbin bu kurtuluşu da, Allahü teâlâdan başka, hiçbir şeyi düşünmemekle olur. Bir insan, eğer bin sene yaşamış olsa, kalbinden hiçbir şey geçmez. Çünkü kalp, Allahü teâlâdan başka her şeyi unutmuştur. Fârisî Mısra tercümesi:

İş budur. Bundan başka, her şey hiçtir!

Mevlânâ Fazıl Serhendî, hizmetinizde bulunmaktadır. Babası Serhend’dedir. İhtiyar halinde, oğlunu görmekle sevinmek istiyor. Buna kavuşabilmesi için, bu fakiri aracı yapmaktadır. Emir, sizindir. Daha doğrusu, her şey Allahü teâlânın emrindedir. Vesselâm.

En Çok Okunan Yazılar

Tavsiye Ettiğimiz Temel KitaplarMeâl Okumak Câiz Midir? Ehl-i Sünnet İtikadı Nedir? Ehl-i Sünnet Olmanın Şartları Nelerdir?Her Gün Okunması Gereken Çok Mühim Bir DuâSeyyid Abdülhakîm Arvâsî Hazretleri ve Tasavvuf Terbiyesi Sultan Vahideddîn Hân'a Dâir Sualler