Bu mektup, Mîr Muhammed Numan-i Bedâhşi hazretlerine yazılmıştır. Câhillerin dedi-kodu yapmalarına üzülmemeyi bildirmektedir:

Mîr hazretleri, aşağı kimselerin bozuk sözlerine üzülmeyiniz! İsra sûresi, 84. âyetinde meâlen, “Herkes, kendine uygun işi yapar” buyruldu. Yani, kişinin işi ve sözü, kendinin aynasıdır. Alçakların sözlerine iyi veya kötü karşılıkta bulunmamak daha iyidir. Yalanın sonu gelmez. Onların birbirini tutmayan sözleri, kendilerini rezil etmeye yetişir. Allahü teâlânın aydınlatmadığı kimseye, kimse ışık veremez. Siz, verilen vazifeyi yapmaya bakınız! Başka şeyleri görmemezlikten geliniz! Enam sûresi 91. âyetinde meâlen, “Allah deyin, sonra onları bırakın. Bozuk işlerinde oynasınlar!” buyruldu. Kardeşimiz Muhammed Sâdık, tam vaktinde geldi. Ramazan-ı şerifin son on günü îtikâf yaptı. Ona çok şeyler açıldı. Yeni şeylere kavuştu. Allahü teâlâya hamd olsun ki diğer sevdiklerimiz de ilerlemektedirler. Kalpleri uyanıktır. Bu, Allahü teâlânın büyük ihsanıdır. Dilediğine ihsan etmektedir. Onun ihsanları boldur. Mahlukların en iyisi olan efendimiz Muhammed aleyhisselâma ve Onun Âline ve Ashâbının hepsine bizden duâlar ve selamlar olsun!

 

[Tavsiye Yazı: Şeytanın 10 Hilesi ]

En Çok Okunan Yazılar

Tavsiye Ettiğimiz Temel KitaplarMeâl Okumak Câiz Midir? Ehl-i Sünnet İtikadı Nedir? Ehl-i Sünnet Olmanın Şartları Nelerdir?Her Gün Okunması Gereken Çok Mühim Bir DuâSeyyid Abdülhakîm Arvâsî Hazretleri ve Tasavvuf Terbiyesi Sultan Vahideddîn Hân'a Dâir Sualler