6 — “Çöl kanunlarının hakim kılındığı Arap ülkelerinde, maddiyata, materyalist felsefeye hücum etmektedirler”  diyor.

Cevap: Eskiden din düşmanları, tasavvuf büyüklerinin kıymetli sözlerinden birkaçını ezberleyip, mânâlarını anlamadan, bunları ulu orta yazar, söyler, tarikatcılık yaparlar, gençleri tuzaklarına düşürürlerdi. Şimdi ise, İslam düşmanları, batılı fen, fikir adamlarının sözlerinden birkaçını ezberleyip, palto tutarak, kadeh doldurarak, çanak yalıyarak, bir etiket alıyor, bir köşe kapıyorlar. Kendilerine ilim adamı, kültürlü pozu vererek ezberledikleri kelimeler içine, İslam düşmanlığını kusuyor, gençliğin önüne sürüyor ve bunları masonların, komünistlerin cici maması gibi göstererek, müslüman yavrularını aldatmaya yelteniyorlar.

Kendisinde fen bilgisi olmayıp, gayrı meşru yollarla bir etiket, bir diploma ele geçirerek, fen adamı maskesi altında, İslamiyete saldıran soysuzlara fen yobazı denir. Bir vakit, fen yobazlarından biri, eline geçirebildiği etiket sayesinde, bir koltuk sahibi olmuş. Milletin, kendisini adam yerine almadıklarını görünce, bir toplantı yapmış, köylüleri ve din adamlarını toplayıp, (materyalist felsefe), (ilerici aydın kişi), gibi kelimeleri savurmaya başlamış. Herkesin din adamlarını saydığını, kendisine aldırış edilmediğini görünce, köpürmeye başlamış. Pis huylarını, kötü düşüncelerini ortaya koyan, aşağı kelimeler kullanmış. Bu arada, din adamlarına işaret ederek, (Avrupa görmeyen eşektir) demiş. Müftü efendinin sabrı tükenerek: (Peder-i aliniz Avrupaya teşrif ettiler mi beyefendi?) demiş. Kaba bir sesle tenezzülen (Hayır) cevabını lütf eyleyince, müftü efendi, (O hâlde Zât-ı aliniz de, eşek oğlu eşeksiniz) diyerek, müdir beyi kazdığı çukura düşürmüştür. İslam âlimlerinin yüksekliğini, İslam medeniyetinin bütün dünya kütüphanelerini dolduran şanlı, şerefli üstünlüğünü bilmeyen kara kafalı, ilerici, aydın(!) cahiller, İslamın çelik kalesine böyle mantar tabancaları ile saldırmakta, hepsi rezil ve perişan olmaktadır.

Sonraki madde –> İslamiyette İktisadi Refah Yok Mu?

En Çok Okunan Yazılar

Tavsiye Ettiğimiz Temel KitaplarMeâl Okumak Câiz Midir? Ehl-i Sünnet İtikadı Nedir? Ehl-i Sünnet Olmanın Şartları Nelerdir?Her Gün Okunması Gereken Çok Mühim Bir DuâSeyyid Abdülhakîm Arvâsî Hazretleri ve Tasavvuf Terbiyesi Sultan Vahideddîn Hân'a Dâir Sualler

1 Yorum

Comments are closed.