Peygamberimiz “sallallâhü aleyhi ve sellem” buyuruyor ki (Her çocuk, dünyaya, müslüman olacak şekilde temiz ruhlu gelir. Sonra, bunları anaları, babaları dinsiz yapar). Bundan anlaşılıyor ki çocuklara müslümanlığı öğretmek lazımdır. Onların temiz ruhları müslümanlığa elverişlidir. Müslümanlığı öğrenmeyen çocuk, din düşmanlarının yalanlarına, iftiralarına aldanarak, müslümanlığı yanlış anlar. Onu gericilik, kötülük zanneder. Hiç din bilgisi almamış, müslümanlığı anlamamış bir din cahili, İslam düşmanlarının tuzaklarına düşerse, İslamiyeti bambaşka, büsbütün tersine bir şey olarak öğrenir. Aldığı zehirli aşıların, küstahca uydurulan yalanların kurbanı olur. Dünyada huzura kavuşamaz. Ahirette de, sonsuz felaketlere, azaplara yakalanır.

İslam düşmanlarının, gençleri aldatmak için, ne kadar adi, ne kadar alçak iftiralar uydurduklarını, her müslümanın, hatta her insanın bilmesi lazımdır. Bu yalanlara aldanıp, felakete sürüklenmemek için de, İslamiyetin üstünlüğünü, ilme, fenne, ahlaka, sıhhate hizmet ettiğini, çalışmayı, ilerlemeyi, birleşmeyi, sevişmeyi emrettiğini anlamak lazımdır. İslamiyeti doğru ve iyi anlamış olan akıllı, uyanık, kültürlü bir kimse, İslam düşmanlarının yalanlarına aldanmaz. Onların, din cahili, bilgisiz, aldatılmış bir zavallı kimse olduklarını görerek, kendilerine acır. Onların, bu felaketten kurtulmalarını, doğru yola gelmelerini diler.

Böyle aldatılmış bir din cahilinin, almış olduğu zehirli iftiraları etrafına saçmak, kendini sonsuz felakete sürükleyen ruh hastalığını, sağlam ruhlara da aşılayarak, iyi insanları bozmak, dejenere etmek için, hayasızca karaladığı birkaç yaprak elimize geçti. Doğruyu, iyiliği, fazileti kötüleyen bu yazıları görenler, yazarının etiketine aldanarak, bunların bir incelemeye, bir bilgiye dayandığını, bir değer taşıdığını sanabilir. Bu düşüncenin üzüntüsünü gidermek için, o iğrenç iftiralardan birkaçını alıp karşısına doğrusunu yazmak uygun görüldü. Aşağıda 12 maddede yazılı alçakça düzülmüş iftiraları ve bunların doğrusunu okuyan temiz ruhlu gençler, İslam düşmanlarının taktiklerini, oyunlarını açıkça anlayacak, kendilerine ilerici diyen, o kara kafalı, habis ruhlu kâfirleri yakından tanıyacaktır:

1) Din, İlerlemeye Mani Midir?

2) Din, Devlet İçin Zincir Midir?

3) Dinde Kanaatkarlık Propagandası Mı Var?

4) Din İnsanı Uyuşturur Mu?

5) Din Kadercilik Midir?

6) Bağnaz Din Düşmanlığı

7) İslamiyette İktisadi Refah Yok Mu?

8) İslamiyet Medeniyete Mani Mi?

9) Kanaatkarlık İstismar Vasıtası Mı?

10) Din Uyuşukluğa Mı Sebep Olur?

11) İslamiyet Çöl Kanunu Mu?

12) Din Afyon Mudur?

En Çok Okunan Yazılar

Tavsiye Ettiğimiz Temel KitaplarMeâl Okumak Câiz Midir? Ehl-i Sünnet İtikadı Nedir? Ehl-i Sünnet Olmanın Şartları Nelerdir?Her Gün Okunması Gereken Çok Mühim Bir DuâSeyyid Abdülhakîm Arvâsî Hazretleri ve Tasavvuf Terbiyesi Sultan Vahideddîn Hân'a Dâir Sualler