2 — Devleti din zincirinden, din kösteğinden kurtarmak gerekmiş. Muasır batı medeniyetine ulaşabilmek için, gerçek bir layıklık sistemine kavuşmak lazımmış.

Cevap: İslamiyette, ilim, ahlak, doğruluk, adalet üzerine dayanan ve tam liberal olan demokratik devletler kurulmuştur. Devleti, siyaset canbazlarının elinde oyuncak olmaktan korumaktadır. Kapitalistler, diktatörler ve komünist uşakları, böyle bir serbest sistemi, kendi zulüm, işkence ve ahlaksızlıkları için, bir zincir, bir köstek gibi görürler. Katiller, hırsızlar, namussuzlar, adaleti, ceza kanunlarını, kendileri için bir zincir olarak görür. Layıklığı din düşmanlığı olarak kullanan ve bu kelimenin gölgesi altında İslamiyeti yıkmaya çalışan bir kâfirin, cahilliğini, ahmaklığını anlatmaya lüzum yoktur. Bu adam, din ile devleti birbirinden ayırmayı değil, dini yok etmeyi istemektedir. Devletin, milletin, gelişmesini, ilimden, fenden, çalışmaktan, ahlaktan beklemeyip de, bütün bu faziletleri temsil eden İslamiyeti yok etmekte arayan ve batının ahlaksızlığına, pisliğine ve egoistliğine imrenen bir kara kafada, akıl ve ilim bulunmadığı gibi, ahlak yoksunu olduğu da anlaşılmaktadır.

Sonraki madde –> Dinde Kanaatkarlık Propagandası Mı Var?

En Çok Okunan Yazılar

Tavsiye Ettiğimiz Temel KitaplarMeâl Okumak Câiz Midir? Ehl-i Sünnet İtikadı Nedir? Ehl-i Sünnet Olmanın Şartları Nelerdir?Her Gün Okunması Gereken Çok Mühim Bir DuâSeyyid Abdülhakîm Arvâsî Hazretleri ve Tasavvuf Terbiyesi Sultan Vahideddîn Hân'a Dâir Sualler

1 Yorum

Comments are closed.