Bu mektup, [İmam-ı Rabbani hazretleri tarafından] Seyyid şeyh Abdülvehhab-i Buhârî’ye “rahmetullahi teâlâ aleyh” yazılmıştır. Muhabbet bildirilmektedir:

Çok zamandan beri, huzurunuzda bulunanlara karşı kalbimde bir muhabbet hâsıl olmuştur. Daha önce aramızda bulunan bağlılıktan başka olan bu sevgi, bizleri uzaktan duanız ile meşgul etmektedir. Âlemlerin efendisi ve her varlığın övündüğü, sevgili Peygamberimiz “aleyhi ve alâ âlihissalevâtü vetteslîmâtü vettehiyyat” “Bir kimse din kardeşini severse, bu sevgisini ona bildirsin!” buyurdu. Fakir de “rahmetullahi teâlâ aleyh” sevgimi bildirmenin iyi ve uygun olduğunu gördüm. Resûlullaha “aleyhissalatü vesselâm” yakın olanlara karşı bu sevginin hâsıl olması, kıyamette kurtulmak ümidimizi arttırdı. Allahü teâlâ, sizleri hep sevmemizi nasip eylesin. İnsanların efendisi hürmetine duamızı kabul buyursun “aleyhi ve alâ Âlihissalatü vesselâm!”

Ne bahtiyâr, ol kişi kim,
okuduğu, Kur’ân ola!
Ezân, ikâmet duyunca,
gönlü dolu, îmân ola!

En Çok Okunan Yazılar

Tavsiye Ettiğimiz Temel KitaplarMeâl Okumak Câiz Midir? Ehl-i Sünnet İtikadı Nedir? Ehl-i Sünnet Olmanın Şartları Nelerdir?Her Gün Okunması Gereken Çok Mühim Bir DuâSeyyid Abdülhakîm Arvâsî Hazretleri ve Tasavvuf Terbiyesi Sultan Vahideddîn Hân'a Dâir Sualler