Bu Mektup büyük İslam alimi, II. bin senenin müceddidi İmâm-ı Rabbânî Ahmed Fârukî’nin oğlu Muhammed Mâ’sûm “rahime-hullahü teâlâ”, 3 cilt olan, fârisî (Mektûbât) kitabının I. cildinin 202. mektubudur.

Bu kısa ömürde, en mühim işleri yapınız! Geceleri ibadet yapmayı ve seher vakitlerinde ağlamayı, büyük nimet biliniz! Karanlık geceleri, Allahü teâlâyı hatırlamak ile aydınlatınız! Ticarette sâdık ve emin olunuz! Hadis-i şerifte, (Allahü teâlâ, sâdık olan taciri sever) buyuruldu. Fasid ve faizli olan sözleşmeler yapmayınız! Âlimlerin düştükleri tehlikelerden biri budur. Âlim olmayanların hâlini siz düşününüz! Bu zamanda, böyle bozuk sözleşmelerden kurtulabilen kimse acaba var mıdır? İslamiyete uygun sözleşmeleri, hakiki din adamlarından öğreniniz! Buna çok dikkat ediniz! Bu tehlikeli işten muhafaza etmesi için, Allahü teâlâya duâ ediniz! Doğru yolda olanlara, bizden selam olsun!

Benzer Yazıları Okumak İçin Tıklayınız

En Çok Okunan Yazılar

Tavsiye Ettiğimiz Temel KitaplarMeâl Okumak Câiz Midir? Ehl-i Sünnet İtikadı Nedir? Ehl-i Sünnet Olmanın Şartları Nelerdir?Her Gün Okunması Gereken Çok Mühim Bir DuâSeyyid Abdülhakîm Arvâsî Hazretleri ve Tasavvuf Terbiyesi Sultan Vahideddîn Hân'a Dâir Sualler