Sual: Hamidullah İslam Peygamberi kitabının 48. sayfasında  (İbni Kelbi, bizzat Muhammed aleyhisselâmın bir put önünde esmer bir koyunu kurban ettiğini nakleder) diyor. Ne cevap vermek lazım?

Cevap: Bu yazılar, yazarın İslamiyeti kuşbakışı uzaktan gördüğünü, İslamdan haberi olmadığını göstermektedir. Daha, küçük yaşta iken, putların isimlerini söyletmediğini, bunlara düşmanlığını açıkladığını her kitap yazmaktadır. Putlardan nefret ettiğini, kendisi de 67. sayfada bildiriyor. Hiçbir Peygamberin “sallallâhü teâlâ aleyhi ve sellem”, hiçbir yaşta, herhangi bir dinde yasak olan bir şeyi işlemediğine, her müslümanın inanması lazımdır. Hamidullah’ın, müslümanları aldatmak için, senet olarak gösterdiği ibni Kelbi’nin taşkın bir mezhepsiz olduğu (Tuhfe-i İsna aşeriye) ve (Esma-i Müellifin) kitaplarında yazılıdır. Evet, Resûlullah esmer koyun kesti. Fakat, bunu, kurban bayramında, Medine’de kesti.

En Çok Okunan Yazılar

Tavsiye Ettiğimiz Temel Kitaplar Meâl Okumak Câiz Midir? Ehl-i Sünnet İtikadı Nedir? Ehl-i Sünnet Olmanın Şartları Nelerdir? Her Gün Okunması Gereken Çok Mühim Bir Duâ Seyyid Abdülhakîm Arvâsî Hazretleri ve Tasavvuf Terbiyesi Sultan Vahideddîn Hân'a Dâir Sualler